Henkilökunta

Koulun johto

Susanna Viinikka

Susanna Viinikka Rehtori, IT-vastaava

susanna.viinikka@sverigefinskaskolan.com

 

Husdahl, Christina vararehtori

christina.husdahl@sverigefinskaskolan.com

 

Mati, Saandra

Mati, Saandra Vt. esikoulun johtaja

saandra.yusuf@sverigefinskaskolan.com

 Koulun henkilökunta

nimi:Koulun henkilökunta / Skolans personal_Sverigefinska Skolan i Botkyrka_IMG3503_cpy004_5000_BildkompanietSkolfoto

Koulun henkilökunta

Björck, Stellan

Björck, Stellan liikunta, englanti, lv 8-9-lk

stellan.bjorck@sverigefinskaskolan.com

 

Eriksson, Veera lv esikoululuokka, musiikki

veera.eriksson@sverigefinskaskolan.com

 

Husdahl, Christina ruotsi

christina.husdahl@sverigefinskaskolan.com

 

Kalland, Anton

Kalland, Anton tekstiili, kuvataide, lv 8-9-lk

anton.kalland@sverigefinskaskolan.com

 

Katajainen, Johanna lv 4-5 -lk (sijainen)

johanna.katajainen@sverigefinskaskolan.com

 

Pehmüller, Jari tekninen työ

jari.pehmuller@botkyrka.com

 

Rådberg, Kati

Rådberg, Kati lv 4-5- lk (vanhempainvapaalla)

kati.radberg@sverigefinskaskolan.com

 

Sampolahti, Anne-Mari lv 1-lk

anne-mari.sampolahti@sverigefinskaskolan.com

 

Sandström, Anna-Sofia

Sandström, Anna-Sofia matematiikka, NO, kotitalous, lv 6-7-lk

anna-sofia.sandstrom@sverigefinskaskolan.com

 

Sievänen, Katja lv 3-lk, suomi

katja.sievanen@sverigefinskaskolan.com

 

Sundfeldt, Marjut lv 2-lk

marjut.sundfeldt@sverigefinskaskolan.com

 

Sundh, Greta espanja, SO, lv 6-7-lk

greta.sundh@sverigefinskaskolan.com

 

Wiklund, Johanna

Wiklund, Johanna lv esikoululuokka (vanhempainvapaalla)

johanna.wiklund@sverigefinskaskolan.com

Esikoulun henkilökunta

Forskolansper nettiin

Haapanen, Teresa

Haapanen, Teresa lastenhoitaja

teresa.haapanen@sverigefinskaskolan.com

 

Helama, Hanna lastenohjaaja

hanna.helama@sverigefinskaskolan.com

 

Keskinen-Dahlskog, Anniina

Keskinen-Dahlskog, Anniina lastenhoitaja (vanhempainvapaalla)

anniina.keskinen@sverigefinskaskolan.com

 

Mati, Saandra

Mati, Saandra Vt. esikoulun johtaja

saandra.yusuf@sverigefinskaskolan.com

 

Mäkivaara, Henriikka lastenhoitaja

henriikka.makivaara@sverigefinskaskolan.com

 

Noponen, Ida lastenhoitaja

ida.noponen@sverigefinskaskolan.com

 

Ollila, Jenni esikoulunopettaja, ped.vastaava, johtoryhmän jäsen

jenni.ollila@sverigefinskaskolan.com

 

Palokangas, Raili

Palokangas, Raili lastenhoitaja

raili.palokangas@sverigefinskaskolan.com

 

Raitanen, Heidi lastenhoitaja

heidi.raitanen@sverigefinskaskolan.com

 

Raitanen, Sara lastenhoitaja

sara.sippola@sverigefinskaskolan.com

 

Suhonen, Marianne lastenhoitaja

marianne.suhonen@sverigefinskaskolan.com

 

Wallenius, Johanna

Wallenius, Johanna lastenhoitaja

johanna.raatesalmi@sverigefinskaskolan.com

 


Vapaa-ajankodin henkilökunta

 

Juklen, Ermina vapaa-ajankodin pedagogi, johtoryhmän jäsen

ermina.juklen@sverigefinskaskolan.com

 

Niva, Clarisse koulunkäyntiavustaja, vapaa-ajankodin pedagogi

clarisse.niva@sverigefinskaskolan.com

Muu henkilökunta

Haapanen, Tommi siistijä, vahtimestari

tommi.haapanen@sverigefinskaskolan.com

Pakkala, Arja ekonomi

arja@glocalnet.net

Sundqvist, Christina terveydenhoitaja

info@glomstapoolen.com

Tholander, Birgitta kuraattori

skolkurator@tholander.se

Hallitus

Tuula Hendriksson

exp@sverigefinskaskolan.com

Marja Palmberg

exp@sverigefinskaskolan.com
Raija Saikkonen

Raija Saikkonen

exp@sverigefinskaskolan.com

 

© 2015 Botkyrkan ruotsinsuomalainen koulu