Henkilökunta

Koulun johto

Susanna Viinikka

Susanna Viinikka Rehtori, IT-vastaava

susanna.viinikka@sverigefinskaskolan.com
Raija Saikkonen

Raija Saikkonen Vararehtori, esikoulun johtaja

exp@sverigefinskaskolan.com

 Koulun henkilökunta

nimi:Koulun henkilökunta / Skolans personal_Sverigefinska Skolan i Botkyrka_IMG3503_cpy004_5000_BildkompanietSkolfoto

nimi:Koulun henkilökunta / Skolans personal_Sverigefinska Skolan i Botkyrka_IMG3503_cpy004_5000_BildkompanietSkolfoto

Björck, Stellan

Björck, Stellan liikunta, englanti, lv 7-8-lk

stellan.bjorck@sverigefinskaskolan.com

Davet, Paloma ruotsi

paloma.davet@sverigefinskaskolan.com
Kalland, Anton

Kalland, Anton tekstiili, suomi, lv 5-6-lk

anton.kalland@sverigefinskaskolan.com

Katainen, Tanita lv esikoululuokka

tanita.katainen@sverigefinskaskolan.com

Katajainen, Johanna lv 3-4 -lk (sijainen)

johanna.katajainen@sverigefinskaskolan.com

Kinnunen, Tuula saksa, suomi

tuula.kinnunen@sverigefinskaskolan.com

Pehmüller, Jari tekninen työ

jari.pehmuller@botkyrka.com
Rådberg, Kati

Rådberg, Kati lv 3-4- lk (vanhempainvapaalla)

kati.radberg@sverigefinskaskolan.com

Sampolahti, Anne-Mari lv 2-lk (sijainen)

anne-mari.sampolahti@sverigefinskaskolan.com
Sandström, Anna-Sofia

Sandström, Anna-Sofia matematiikka, NO, kotitalous (vanhempainvapaalla)

anna-sofia.sandstrom@sverigefinskaskolan.com

Sievänen, Katja lv 5-6-lk, matematiikka, NO (sijainen)

katja.sievanen@sverigefinskaskolan.com

Sundfeldt, Marjut lv 1-lk, espanja

marjut.sundfeldt@sverigefinskaskolan.com

Sundh, Greta espanja, SO, ruotsi, lv 9-lk

greta.sundh@sverigefinskaskolan.com
Wiklund, Johanna

Wiklund, Johanna lv 2-lk (vanhempainvapaalla)

johanna.wiklund@sverigefinskaskolan.com

Esikoulun henkilökunta

Forskolansper nettiin

Haapanen, Teresa

Haapanen, Teresa lastenhoitaja

teresa.haapanen@sverigefinskaskolan.com
Keskinen-Dahlskog, Anniina

Keskinen-Dahlskog, Anniina lastenhoitaja

anniina.keskinen@sverigefinskaskolan.com
Mati, Saandra

Mati, Saandra esikoulunopettaja, ped. vastaava, johtoryhmän jäsen

saandra.yusuf@sverigefinskaskolan.com

Mäkivaara, Henriikka lastenhoitaja

henriikka.makivaara@sverigefinskaskolan.com

Ollila, Jenni esikoulunopettaja, ped.vastaava, johtoryhmän jäsen

jenni.ollila@sverigefinskaskolan.com
Palokangas, Raili

Palokangas, Raili lastenhoitaja

raili.palokangas@sverigefinskaskolan.com
Raatesalmi, Johanna

Raatesalmi, Johanna lastenhoitaja

johanna.raatesalmi@sverigefinskaskolan.com

Raitanen, Sara lastenhoitaja

sara.sippola@sverigefinskaskolan.com

Suhonen, Marianne lastenhoitaja

marianne.suhonen@sverigefinskaskolan.com

 


Vapaa-ajankodin henkilökunta

Gabriel, Dany koulunkäyntiavustaja, vapaa-ajankodin pedagogi

dany.gabriel@sverigefinskaskolan.com

Juklen, Ermina vapaa-ajankodin pedagogi, johtoryhmän jäsen

ermina.juklen@sverigefinskaskolan.com

Katainen, Tanita lv esikoululuokka, vapaa-ajankodin pedagogi

tanita.katainen@sverigefinskaskolan.com

Niva, Clarisse koulunkäyntiavustaja, vapaa-ajankodin pedagogi

clarisse.niva@sverigefinskaskolan.com

Muu henkilökunta

Haapanen, Tommi siistijä, vahtimestari

tommi.haapanen@sverigefinskaskolan.com

Pakkala, Arja ekonomi

arja@glocalnet.net

Sundqvist, Christina terveydenhoitaja

info@glomstapoolen.com

Tholander, Birgitta kuraattori

skolkurator@tholander.se

Hallitus

Tuula Hendriksson

exp@sverigefinskaskolan.com

Marja Palmberg

exp@sverigefinskaskolan.com
Raija Saikkonen

Raija Saikkonen

exp@sverigefinskaskolan.com

 

© 2015 Botkyrkan ruotsinsuomalainen koulu