Henkilökunta

Koulun johto

Viinikka, Susanna Rehtori

susanna.viinikka@sverigefinskaskolan.com

Husdahl, Christina vararehtori

christina.husdahl@sverigefinskaskolan.com

Mati, Saandra Vt. esikoulun johtaja (vanhempainvapaalla)

saandra.mati@sverigefinskaskolan.com

Koulun henkilökunta

Altinisik, Mathias ruotsi, SO, lv 7-9-lk

mathias.altinisik@sverigefinskaskolan.com

Anttila, Sami lv esikoululuokka

sami.anttila@sverigefinskaskolan.com

Björck, Stellan liikunta, englanti

stellan.bjorck@sverigefinskaskolan.com

Holmström, Adrian musiikki

adrian.holmstrom@sverigefinskaskolan.com

Juntura, Pertti matematiikka, NO

pertti.juntura@sverigefinskaskolan.com

Ollila, Jenni lv 2- lk

jenni.ollila@sverigefinskaskolan.com

Sundfeldt, Marjut lv 1- lk

marjut.sundfeldt@sverigefinskaskolan.com

Sundh, Greta lv 4-lk, espanja, SO

greta.sundh@sverigefinskaskolan.com

Säll, Karolina erityisopettaja

karolina.sall@sverigefinskaskolan.com

Waaranperä, Lars lv 5-6-lk

lars.waaranpera@sverigefinskaskolan.com

Wiklund, Johanna lv 3-lk

johanna.wiklund@sverigefinskaskolan.com

Esikoulun henkilökunta

Fröjd, Cassandra lastenhoitaja

cassandra.frojd@sverigefinskaskolan.com

Haapanen, Teresa lastenhoitaja

teresa.haapanen@sverigefinskaskolan.com

Keskinen-Dahlskog, Anniina lastenhoitaja (vanhempainvapaalla)

anniina.keskinen@sverigefinskaskolan.com

Kähkönen, Sanna lastentarhanopettaja

sanna.kahkonen@sverigefinskaskolan.com

Mati, Saandra Vt. esikoulun johtaja

saandra.yusuf@sverigefinskaskolan.com

Noponen, Ida lastenhoitaja

ida.noponen@sverigefinskaskolan.com

Raitanen, Heidi lastenhoitaja

heidi.raitanen@sverigefinskaskolan.com

Suhonen, Marianne lastenhoitaja

marianne.suhonen@sverigefinskaskolan.com

Tuohino, Tiina esikoulunopettaja

tiina.tuohino@sverigefinskaskolan.com

Tuovinen, Armi lastenhoitaja

armi.tuovinen@sverigefinskaskolan.com

Vapaa-ajankodin henkilökunta

Espinal, Natalie koulunkäyntiavustaja, vapaa-ajankodin pedagogi

natalie.espinal@sverigefinskaskolan.com

Juklen, Ermina vapaa-ajankodin pedagogi, johtoryhmän jäsen

ermina.juklen@sverigefinskaskolan.com

Markkanen, Markus vapaa-ajankodin pedagogi

markus.markkanen@sverigefinskaskolan.com

Niva, Clarisse koulunkäyntiavustaja, vapaa-ajankodin pedagogi

clarisse.niva@sverigefinskaskolan.com

Ohtamaa, Lasse vapaa-ajankodin pedagogi

lasse.ohtamaa@sverigefinskaskolan.com

Wallenius, Johanna lastenhoitaja

johanna.raatesalmi@sverigefinskaskolan.com

Muu henkilökunta

Haapanen, Tommi siistijä

tommi.haapanen@sverigefinskaskolan.com

Pakkala, Arja ekonomi

arja@glocalnet.net

Raatesalmi, Aira keittäjä

Sundqvist, Christina terveydenhoitaja

info@glomstapoolen.com

Tholander, Birgitta kuraattori

skolkurator@tholander.se

Hallitus

Susanna Viinikka

exp@sverigefinskaskolan.com

Christina Husdahl

exp@sverigefinskaskolan.com

Johanna Wiklund

exp@sverigefinskaskolan.com

© 2015 Botkyrkan ruotsinsuomalainen koulu