Henkilökunta

Koulun johto

Viinikka, Susanna, Rehtori
susanna.viinikka@sverigefinskaskolan.com

Husdahl, Christina, vararehtori
christina.husdahl@sverigefinskaskolan.com

Mati, Saandra, Vt. esikoulun johtaja (vanhempainvapaalla)
saandra.mati@sverigefinskaskolan.com

Koulun henkilökunta

Altinisik, Mathias, ruotsi, SO, lv 7-9-lk
mathias.altinisik@sverigefinskaskolan.com

Anttila, Sami, lv esikoululuokka
sami.anttila@sverigefinskaskolan.com

Björck, Stellan, liikunta, englanti
stellan.bjorck@sverigefinskaskolan.com

Keskinen-Dahlskog, Anniina, musiikki
anniina.keskinen@sverigefinskaskolan.com

Juntura, Pertti, matematiikka, NO
pertti.juntura@sverigefinskaskolan.com

Ollila, Jenni, lv 3- lk
jenni.ollila@sverigefinskaskolan.com

Sundfeldt, Marjut, lv 2- lk, espanja
marjut.sundfeldt@sverigefinskaskolan.com

Säll, Karolina, erityisopettaja
karolina.sall@sverigefinskaskolan.com

Waaranperä, Lars, lv 5-6-lk
lars.waaranpera@sverigefinskaskolan.com

Wiklund, Johanna, lv 0-1-lk
johanna.wiklund@sverigefinskaskolan.com

Esikoulun henkilökunta

Haapanen, Teresa, lastenhoitaja
teresa.haapanen@sverigefinskaskolan.com

Keskinen-Dahlskog, Anniina, lastenhoitaja
anniina.keskinen@sverigefinskaskolan.com

Kähkönen, Sanna, lastentarhanopettaja
sanna.kahkonen@sverigefinskaskolan.com

Mati, Saandra, Vt. esikoulun johtaja
saandra.yusuf@sverigefinskaskolan.com

Noponen, Ida, lastenhoitaja
ida.noponen@sverigefinskaskolan.com

Suhonen, Marianne, lastenhoitaja
marianne.suhonen@sverigefinskaskolan.com

Tuohino, Tiina, esikoulunopettaja
tiina.tuohino@sverigefinskaskolan.com

Vapaa-ajankodin henkilökunta

Espinal, Natalie, koulunkäyntiavustaja, vapaa-ajankodin pedagogi
natalie.espinal@sverigefinskaskolan.com

Juklen, Ermina, vapaa-ajankodin pedagogi, johtoryhmän jäsen
ermina.juklen@sverigefinskaskolan.com

Markkanen, Markus, vapaa-ajankodin pedagogi
markus.markkanen@sverigefinskaskolan.com

Niva, Clarisse, koulunkäyntiavustaja, vapaa-ajankodin pedagogi
clarisse.niva@sverigefinskaskolan.com

Ohtamaa, Lasse, vapaa-ajankodin pedagogi
lasse.ohtamaa@sverigefinskaskolan.com

Wallenius, Johanna, lastenhoitaja
johanna.raatesalmi@sverigefinskaskolan.com

Muu henkilökunta

Haapanen, Tommi, siistijä
tommi.haapanen@svrigefinskaskolan.com

Pakkala, Arja, ekonomi
arja@glocalnet.et

Raatesalmi, Aira, keittäjä

Sundqvist, Christina, terveydenhoitaja
info@glomstapoolen.com

Vesterlund, Josefin, kuraattori
josefin.vesterlund@svrigefinskaskolan.com

Hallitus

Susanna Viinikka
exp@sverigefinskaskolan.com

Christina Husdahl
exp@sverigefinskaskolan.com

Johanna Wiklund
exp@sverigefinskaskolan.com