Henkilökunta

Koulun johto

Susanna Viinikka Rehtori

susanna.viinikka@sverigefinskaskolan.com

Husdahl, Christina vararehtori

christina.husdahl@sverigefinskaskolan.com

Mati, Saandra Vt. esikoulun johtaja (vanhempainvapaalla)

saandra.yusuf@sverigefinskaskolan.com

 Koulun henkilökunta

Altinisik, Mathias ruotsi, SO, lv 7-lk

mathias.altinisik@sverigefinskaskolan.com

Björck, Stellan liikunta, englanti, lv 8-9-lk

stellan.bjorck@sverigefinskaskolan.com

Eriksson, Veera lv 5-6-lk

veera.eriksson@sverigefinskaskolan.com

Husdahl, Christina ruotsi

christina.husdahl@sverigefinskaskolan.com

Pehmüller, Jari tekninen työ

jari.pehmuller@botkyrka.com

Rådberg, Kati lv 2- lk

kati.radberg@sverigefinskaskolan.com

Sandström, Anna-Sofia matematiikka, NO, kotitalous, lv 6-7-lk

anna-sofia.sandstrom@sverigefinskaskolan.com

Sievänen, Katja matematiikka, NO, lv 4-lk

katja.sievanen@sverigefinskaskolan.com

Sundfeldt, Marjut lv 3-lk

marjut.sundfeldt@sverigefinskaskolan.com

Sundh, Greta espanja

greta.sundh@sverigefinskaskolan.com

Säll, Karolina erityisopettaja

karolina.sall@sverigefinskaskolan.com

Wilkus, Maria musiikki, suomi, kotitalous, kuvaamataito, lv 7-lk

maria.wilkus@sverigefinskaskolan.com

Wiklund, Johanna lv 1-lk

johanna.wiklund@sverigefinskaskolan.com

Wrigstedt, Satu lv esikoululuokka

satu.wrigstedt@sverigefinskaskolan.com

Esikoulun henkilökunta

Fröjd, Cassandra lastenhoitaja

Haapanen, Teresa lastenhoitaja

teresa.haapanen@sverigefinskaskolan.com

Keskinen-Dahlskog, Anniina lastenhoitaja (vanhempainvapaalla)

anniina.keskinen@sverigefinskaskolan.com

Mati, Saandra Vt. esikoulun johtaja (vanhempainvapaalla)

saandra.yusuf@sverigefinskaskolan.com

Mäkivaara, Henriikka lastenhoitaja

henriikka.makivaara@sverigefinskaskolan.com

Noponen, Ida lastenhoitaja

ida.noponen@sverigefinskaskolan.com

Ollila, Jenni esikoulunopettaja, ped.vastaava, johtoryhmän jäsen

jenni.ollila@sverigefinskaskolan.com

Palokangas, Raili lastenhoitaja

raili.palokangas@sverigefinskaskolan.com

Raitanen, Heidi lastenhoitaja

heidi.raitanen@sverigefinskaskolan.com

Raitanen, Sara lastenhoitaja (vanhempainvapaalla)

sara.sippola@sverigefinskaskolan.com

Suhonen, Marianne lastenhoitaja

marianne.suhonen@sverigefinskaskolan.com

Tuohino, Tiina esikoulunopettaja

tiina.tuohino@sverigefinskaskolan.com

Wallenius, Johanna lastenhoitaja

johanna.raatesalmi@sverigefinskaskolan.com

Vapaa-ajankodin henkilökunta

Juklen, Ermina vapaa-ajankodin pedagogi, johtoryhmän jäsen

ermina.juklen@sverigefinskaskolan.com

Meenakshi, Mona koulunkäyntiavustaja, vapaa-ajankodin pedagogi

mona.meenakshi@sverigefinskaskolan.com

Niva, Clarisse koulunkäyntiavustaja, vapaa-ajankodin pedagogi

clarisse.niva@sverigefinskaskolan.com

Ranta-Eskola, Andreas koulunkäyntiavustaja, vapaa-ajankodin pedagogi

andreas.ranta-eskola@sverigefinskaskolan.com

Muu henkilökunta

Haapanen, Tommi siistijä, vahtimestari

tommi.haapanen@sverigefinskaskolan.com

Pakkala, Arja ekonomi

arja@glocalnet.net

Sundqvist, Christina terveydenhoitaja

info@glomstapoolen.com

Tholander, Birgitta kuraattori

skolkurator@tholander.se

Hallitus

Susanna Viinikka

exp@sverigefinskaskolan.com

Christina Husdahl

exp@sverigefinskaskolan.com

Johanna Wiklund

exp@sverigefinskaskolan.com

 

© 2015 Botkyrkan ruotsinsuomalainen koulu